Акция по наведению благоустройства

Организатор:
Участники встречи:
Прошедшее событие
З ініціативи благочинного Докучаєвського округу протоієрея отця Никити (Панасюка) 20 вересня, напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці в міському парку проводитиметься акція із наведення благоустрою. Збір о 07.00 біля храму священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького. Кожному докучаєвцю, який має бажання та можливість взяти участь у впорядкуванні території парку, при собі слід мати пару робочих рукавичок, необхідний реманент та мішки для сміття. Закликаємо жителів та гостей міста долучитись до даної акції з наведення чистоти і порядку, адже справжні хазяї завжди тримають свою господу красивою та прибраною, надто перед великими святами.

Саме ж свято Різдва Пресвятої Богородиці, або у народі “другої Пречистої”, відзначатиметься 21 вересня. Це свято ще називають “осениною”, адже саме цього дня за народним календарем настає справжня осінь.
За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого
Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. З прийняттям на Русі християнства це свято, очевидно, успадкувало давнє арійське свято породіллі, коли наші предки висловлювали подяку “польним духам”, тобто опікунам нив та врожаю, дідам-ладам, які спочатку засівали і пророщували зерно, а потім поливали. Традиційно до свята жінки, в яких немає дітей замовляють службу Божу в церкві, а після богослужіння запрошують людей до себе на обід, “щоб молилися Богородиці за їхніх дітей”. Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі збирали веселі гостини. Урочистості підкріплювалися святковим застіллям. Окрім обов’язкових рибних страв, готували всілякі м’ясні: борщ із свининою чи птицею, печеню чи душенину з м’ясом, різноманітну городину, фаршировану м’ясною начинкою, голубці, пироги, млинці, вареники. Звичайно, багато страв готували і з сиру. Цей сезон передбачає широке вживання свіжих овочів і фруктів. Усе це активно використовувалося в народній кухні в Україні на храми Другої Пречистої.
Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат. “Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста”. Якщо ж молоді вже зіграли весілля, то в цей день до них у гості йде рідня, а молодим треба звітувати перед гостями про своє подружнє життя. Молоді також йдуть в гості: як правило, до батьків молодої разом з свекром i свекрухою для встановлення та підтримки добрих стосунків мiж невісткою та батьками чоловіка і мiж родинами сватів.

  • Начало: 20.09.2014 07:00
  • Окончание: 20.09.2014 09:00
  • Без категории.
Фотографии