Частный предприниматель не ведет бухгалтерский учет: имеет ли он право на бюджетное возмещение НДС?

18 декабря 2013 - olga
Чи має право ФОП - платник ПДВ на отримання бюджетного відшкодування, якщо ним не здійснюється ведення бухгалтерського обліку?
Відповідно до пп.14.1.18 п.14.1 ст.14 р. І Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від’ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування.
Згідно із п.180.1 ст.180 р. V Податкового кодексу України платником податку є, зокрема будь-яка особа, що:
провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному ст. 183 цього розділу;
зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.
Сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню визначається платником податку у порядку, наведеному в ст.200 р. V Податкового кодексу України.
Окрім того слід зазначити, що п.200.5 ст.200 р. V Податкового кодексу України визначено коло осіб, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування.
Для юридичних осіб чи фізичних осіб – суб’єктів господарювання, які є платниками ПДВ, нормами р. V Податкового кодексу України не передбачено будь - яких відмінностей при визначені сум ПДВ, що підлягають бюджетному відшкодуванню.
Таким чином, фізичні особи – суб’єкти господарювання, які є платниками ПДВ, за умови виконання вимог, визначених ст.200 р. V Податкового кодексу України та ЗА УМОВИ ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ, мають право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 565 просмотров