Общесистемщикам: данные со старой книги в новую не переносятся!

14 ноября 2013 - olga

Чи необхідно ФОП після 18.10.2013 реєструвати нову форму Книги обліку доходів та витрат і переносити до неї дані із Книги, що велась до дати її реєстрації?

Відповідь: Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.
Наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481, який набрав чинності з 18.10.2013, затверджено форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 481) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, яким передбачено 9 граф Книги 481, що підлягають заповненню.
Разом з тим, наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1025, який діяв до 18.10.2013, було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 1025), в якій фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування заповнювали 12 граф.
Таким чином, порядки ведення Книг обліку доходів і витрат суттєво відрізняються один від одного, тому дані з Книги 1025 не переносяться до Книги 481.
Міндоходів рекомендує фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування продовжувати ведення Книги 1025 до кінця 2013 року, а з 01.01.2014 року зареєструвати та вести Книгу 481.

У разі реєстрації в 2013 році Книги 481 фізична особа – підприємець при заповненні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний період повинна врахувати показники Книги 1025, що велась нею протягом звітного року до дати реєстрації нової Книги.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 613 просмотров