Рекомендации налоговиков относительно перехода со старой на новую форму Книги учета

18 декабря 2013 - olga
Чи необхідно фізичній особі – підприємцю, який провадить діяльність на загальній системі оподаткування, при реєстрації нової форми Книги обліку доходів та витрат переносити до неї дані із Книги, що велась до дати її реєстрації?
Відповідно до п.177.10 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.
Наказом Міндоходів України від 16.09.2013 №481, який набрав чинності з 18.10.2013, затверджено форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування та тих, які провадять незалежну професійну діяльність.
Звертаємо увагу, що з метою уникнення непорозумінь щодо ведення книг, фахівці Міндоходів України рекомендують фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування, які ведуть облік доходів і витрат у Книзі, затвердженій наказом від 24.12.2010р. №1025 (далі - наказ № 1025), продовжувати її ведення до кінця 2013 р., а вже з 01.01.2014 р. вести Книгу за новою формою.
Водночас, у разі реєстрації в 2013 році нової форми Книги, фізична особа – підприємець при заповненні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний період повинна врахувати показники Книги за наказом № 1025, що велась нею протягом звітного року до дати реєстрації нової Книги.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 565 просмотров