У частного предпринимателя работает инвалид: как начислять ЕСВ на его зарплату

18 декабря 2013 - olga
Який розмір ЄСВ нараховується ФОП на суму заробітної плати працівників-інвалідів?
Відповідь: Розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування визначаються статті 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
Законом № 2464 визначено, що платники-роботодавці нараховують ЄСВ на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», залежно від визначеного класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного соціального внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності (від 36,76 до 49,7 відсотків).
Згідно з пунктом 13 статті 8 Закону № 2464 ставка 8,41 %  визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.
Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників – інвалідів.
Іншого Законом №2464 не передбачено.
Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці нараховують ЄСВ на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено (від 36,76 до 49,7 відсотків).
Рейтинг: 0 Голосов: 0 715 просмотров