Украли товар: как быть с НДС?

2 апреля 2014 - olga
Відповідно до норм статті  198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій – не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Податкового кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Разом з тим  у разі якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту  189.1 статті 189 Податкового кодексу, а саме, виходячи з вартості їх придбання (підпункт  «г» пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу).
Отже, якщо платником податку суми ПДВ, сплачені при придбанні товарно-матеріальних цінностей, були віднесені до складу податкового кредиту, то оскільки у зв’язку з їх викраденням вони не можуть бути використані у господарській діяльності, такий платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з вартості їх придбання, незалежно від того чи встановлено винних осіб та чи стягуються з таких осіб втрати. При цьому, відшкодування заподіяних втрат винними особами не призводить до додаткового виникнення податкових зобов’язань з ПДВ. 
Рейтинг: 0 Голосов: 0 1034 просмотра