Первичные документы у единщиков

18 декабря 2013 - olga
З метою підтвердження даних, визначених у податковій звітності, Податковим  кодексом України висуваються вимоги наявності первинних документів на придбання товарів (робіт, послуг) не тільки для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування, а й для тих, що обрали спрощену систему оподаткування.
Зокрема, такі вимоги стосуються фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку третьої і п’ятої груп та зареєстровані платниками ПДВ (пункт 44.1 статті 44, підпункт 296.1.2 пункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу).
Також необхідно звернути увагу на вимоги пункту 292.3 статті 292 Податкового кодексу.
Так,  в абзаці другому цього пункту зазначається, що до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Отже, у разі відсутності первинних документів на придбання, такі товари (роботи, послуги) будуть вважатись безоплатно отриманими.
Відповідно до абзацу третього пункту 292.3 статті 292 Податкового кодексу до суми доходу платника єдиного податку третьої чи п'ятої групи, який є платником податку на додану вартість, також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. А така заборгованість визначається за даними первинних документів.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 2190 просмотров