Звернутися до податківців за публічною інформацією можна буде за єдиною формою запиту

18 декабря 2013 - olga
Міндоходів наказом від 14.11.2013 № 681 затвердило порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у розпорядженні органів доходів і зборів
 Відповідно до Порядку складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів доходів і зборів України запитувач має право звернутися до органів доходів і зборів із запитом незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Запит подається в усній чи письмовій формі, особисто або поштою, електронною поштою, а також факсом або телефоном. Письмовий запит подається в довільній формі.
Також запит можна подати шляхом заповнення відповідної форми, розміщеної на офіційному веб-порталі Міндоходів або субсайтах органів доходів і зборів у розділі «Публічна інформація».
Відповідь на запит надається в обраний запитувачем спосіб протягом 5 робочих днів із дня отримання. Строк може бути продовжено до 20 робочих днів у разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації.
Зазначимо, що наразі діє 7 окремих форм запитів на отримання інформації для фізичних осіб, юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи в письмовому вигляді, в електронному вигляді або по телефону.
Крім того, платник має право звернутися із запитом до будь-якого органу доходів, що є розпорядником інформації, тоді як діючий порядок передбачає право звертатися виключно в ДПСУ.
Наказ від 14.11.2013 № 681 набирає чинності з дня офіційного опублікування.
 Довідково: На сьогодні чинний Порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної податкової служби України, розроблений Мінфіном.
Рейтинг: 0 Голосов: 0 2003 просмотра