Як працює сучасний охоронний моніторинг

16 апреля 2015 - Кирилл

Охоронні системи - це спеціалізоване обладнання, ціллю якого є підвищення рівня безпеки об'єкту. На сьогоднішній день існує два основних напрямки для створення систем охорони - це професійне обладнання для відеоспостереження, а також охоронні сигналізації, включаючи різні датчики, а також сенсори. Наразі автоматизовані охоронні системи здатні забезпечити високий рівень защисту для будь-якого об'єкту.

Багато охоронних систем призначені суто для використання в домашніх цілях. До них відносять, наприклад, компактні відеокамери, які можна встановити біля вхідних дверей або біля вікна, тим самим убезпечивши свою квартиру або будинок від злому. Також сюди відносяться готові комплекти відеоспостереження для самостійної установки в квартирі або будинку. Найчастіше до відеокамер необхідно придбавати і охоронну сигналізацію, щоб комплексно підвищити рівень захисту об'єкта.

Інший напрям поширення охоронних систем - це охорона промислових підприємств, комерційних будівель, складів, а також бізнес центрів та офісів компаній. Найчастіше вони обладнані єдиною системою відеостеження, яка координується за допомогою охоронного персоналу з контрольного центру. Також важливою складовою є сигналізації, протипожежні датчики і сенсори, які також належать до охоронних комунікацій і відповідають за безпеку території або приміщення.

Охоронний моніторинг - це частина загальної системи охоронних комунікацій. На сьогоднішній день багато компаній, які надають послуги з установки та продажу охоронного обладнання, також активно просувають можливості охоронного моніторингу. Найчастіше він відбувається віддалено, але для цього обладнання має бути мережевим, а саме повинно бути встановлено ip відеоспостереження. Звичайно, дана сфера ще недостатньо розвинена, в тому числі поки що немає єдиної мережевої інфраструктури. Але вже зараз охоронні компанії надають послуги з цілодобового моніторингу всіх подій на об'єкті і звичайно оперативне реагування на будь-які загрози.

Якщо ж говорити про технології передачі даних, то сьогодні їх існує величезна кількість. Наприклад, все більш професійними стають канали ADSL, а також розвиваються 3G технології. Чим вище розвинені технологічні рішення, тим більше рішень в охоронних системах можливо надати і реалізувати. Також системи охоронного моніторингу на сьогоднішній день здатні моніторити певний канал.