Докучаевская специальная общеобразовательная школа-интернат

Докучаевск, ул. Ленина, 40
Категории: Школы
Телефон: (06275) 3-18-28 Сайт: dokuch-inat.ucoz.ua/

Докучаєвська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат розташована в центрі міста і працює вже понад 40 років.

Очолює школу вчитель вищої категорії Бірюкова Ольга Володимирівна.

Навчально-виховний процес здійснюють 30 педагогів. 85% відсотків з них мають понад 30 років досвіду корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з обмеженими можливостями.

Робота школи зорієнтована на максимальний розвиток загальних соціально-адаптаційних можливостей дитини, її обізнаності. Практичну підготовку до основних сфер життєдіяльності в суспільстві, і найперше до самообслуговування, спілкування, соціальної поведінки.

Центром методичної роботи в школі є методичний кабінет. В ньому сконцентрована психолого-педагогічна література на допомогу працівникам, матеріали передового педагогічного досвіду.

 

За спонсорські кошти виконано капітальний ремонт житлового корпусу, їдальні, створені належні умови для перебування учнів у закладі.

 

В центрі уваги всього навчально-виховного процесу школи перебуває дитина, учень, особистість. «Соціальна адаптація та інтеграція у суспільство учнів з особливими потребами» – проблема на вирішення якої, спрямовані всі зусилля педагогічного колективу закладу.

 

Для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи організовані кабінети ритміки, лікувально-фізичної культури, логопедії.
Протягом 2006-2010 років Міністерством освіти України надіслано корекційне обладнання на 300 000 грн. Метою занять лікувально-фізичної культури та ритміки є формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, корекцію постави, плоскостопості, рухів, формування правильного дихання. Творчий підхід педагогів до занять перетворюють кожний урок на маленьке свято.

 

Навчально-корекційна робота на заняттях з логопедії допомагає учням сформувати мовленнєву діяльність, позбавитися розладів читання та письма.

Ядром концепції школи є психологічний супровід всього навчально-виховного процесу. Практичний психолог планує, відстежує його таким чином, щоб кожна дитина досягала свого максимально можливого рівня загального та психічного розвитку. Ця корекція проводиться у трьох напрямках: з учнями, педагогами і батьками.


З метою попередження дитячого травматизму в школі акцентується увага на дисциплінованості учнів на вулиці, побуті та під час навчально-виховного процесу. Вивчаються правила дорожнього руху, протипожежної безпеки санітарії та гігієни.

 

Включення в навчально-виховний процес системи морально-етичного виховання обумовлене необхідністю сьогодення
Уроки духовної етики спрямовані на формування в учнів морально-ціннісних орієнтирів, актуалізації духовного потенціалу, морального осмислення життя людини, становлення людського Я.


В школі працюють одинадцять гуртків. В кабінеті гурткової роботи діти мають можливість проявити свої творчі здібності, розвинути естетичний смак. Зусилля керівників гуртків спрямовані на розвиток потреб та інтересів учнів.

 

Постійну допомогу в життєзабезпеченні закладу надають голова ФК «Шахтар» Рінат Ахметов та генеральний директор ПАТ «ДФДК» Андрій Пономарьов.

Підготовка вихованців до продуктивної суспільно-корисної праці, самостійного життя здійснюється на уроках соціально-побутового орієнтування та трудового навчання.

 

На уроках квітникарства учні проходять практику у місцевому цеху рекультивації рослин. Їхніми зусиллями виконано озеленення території школи-інтернату, кабінетів. Економічний внесок вихованців у благоустрій закладу складає 1 500 гривен на рік. 

  • График работы
  • Кто здесь был?
  • Пока никто не отметился
Сообщить об ошибке Вставить карту на свой сайт
На карте Докучаевска
hospital.png
Докучаевск, ул. Калинина, 15/18
car.png
Докучаевск, ул. Калинина, 6А
buildings.png
Докучаевск, ул. Ленина, 61А
hospital.png
Докучаевск, ул. Мельникова, 1
bank.png
Докучаевск, ул. Лихолетова, 9
house.png
Докучаевск, ул. Независимости Украины, 16
edu.png
Докучаевск, ул. Ленина, 28/11
camping.png
Докучаевск, ул. Комсомольская
police.png
Докучаевск, ул. Независимости Украины, 19
police.png
Докучаевск, ул. Центральная, 44А