Докучаевская специальная общеобразовательная школа-интернат

Докучаевск, ул. Ленина, 40
Категории: Школы
Телефон: (06275) 3-18-28 Сайт: dokuch-inat.ucoz.ua/

Докучаєвська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат розташована в центрі міста і працює вже понад 40 років.

Очолює школу вчитель вищої категорії Бірюкова Ольга Володимирівна.

Навчально-виховний процес здійснюють 30 педагогів. 85% відсотків з них мають понад 30 років досвіду корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з обмеженими можливостями.

Робота школи зорієнтована на максимальний розвиток загальних соціально-адаптаційних можливостей дитини, її обізнаності. Практичну підготовку до основних сфер життєдіяльності в суспільстві, і найперше до самообслуговування, спілкування, соціальної поведінки.

Центром методичної роботи в школі є методичний кабінет. В ньому сконцентрована психолого-педагогічна література на допомогу працівникам, матеріали передового педагогічного досвіду.

 

За спонсорські кошти виконано капітальний ремонт житлового корпусу, їдальні, створені належні умови для перебування учнів у закладі.

 

В центрі уваги всього навчально-виховного процесу школи перебуває дитина, учень, особистість. «Соціальна адаптація та інтеграція у суспільство учнів з особливими потребами» – проблема на вирішення якої, спрямовані всі зусилля педагогічного колективу закладу.

 

Для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи організовані кабінети ритміки, лікувально-фізичної культури, логопедії.
Протягом 2006-2010 років Міністерством освіти України надіслано корекційне обладнання на 300 000 грн. Метою занять лікувально-фізичної культури та ритміки є формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, корекцію постави, плоскостопості, рухів, формування правильного дихання. Творчий підхід педагогів до занять перетворюють кожний урок на маленьке свято.

 

Навчально-корекційна робота на заняттях з логопедії допомагає учням сформувати мовленнєву діяльність, позбавитися розладів читання та письма.

Ядром концепції школи є психологічний супровід всього навчально-виховного процесу. Практичний психолог планує, відстежує його таким чином, щоб кожна дитина досягала свого максимально можливого рівня загального та психічного розвитку. Ця корекція проводиться у трьох напрямках: з учнями, педагогами і батьками.


З метою попередження дитячого травматизму в школі акцентується увага на дисциплінованості учнів на вулиці, побуті та під час навчально-виховного процесу. Вивчаються правила дорожнього руху, протипожежної безпеки санітарії та гігієни.

 

Включення в навчально-виховний процес системи морально-етичного виховання обумовлене необхідністю сьогодення
Уроки духовної етики спрямовані на формування в учнів морально-ціннісних орієнтирів, актуалізації духовного потенціалу, морального осмислення життя людини, становлення людського Я.


В школі працюють одинадцять гуртків. В кабінеті гурткової роботи діти мають можливість проявити свої творчі здібності, розвинути естетичний смак. Зусилля керівників гуртків спрямовані на розвиток потреб та інтересів учнів.

 

Постійну допомогу в життєзабезпеченні закладу надають голова ФК «Шахтар» Рінат Ахметов та генеральний директор ПАТ «ДФДК» Андрій Пономарьов.

Підготовка вихованців до продуктивної суспільно-корисної праці, самостійного життя здійснюється на уроках соціально-побутового орієнтування та трудового навчання.

 

На уроках квітникарства учні проходять практику у місцевому цеху рекультивації рослин. Їхніми зусиллями виконано озеленення території школи-інтернату, кабінетів. Економічний внесок вихованців у благоустрій закладу складає 1 500 гривен на рік. 

  • График работы
  • Кто здесь был?
  • Пока никто не отметился
Сообщить об ошибке Вставить карту на свой сайт
На карте Докучаевска
hospital.png
Докучаевск, ул. Мельникова, 1
buildings.png
Докучаевск, ул. Центральная, 44
edu.png
Докучаевск, ул. Космонавтов, 58
house.png
Докучаевск, ул. Ватутина, 2А
buildings.png
Докучаевск, ул. Центральная, 44
bank.png
Докучаевск, ул. Ленина, 53
edu.png
Докучаевск, ул. Комарова, 32
bank.png
Докучаевск, ул. Лихолетова, 9
edu.png
Докучаевск, ул. Центральная, 44
bank.png
Докучаевск, ул. Центральная, 47А